İçeriğe geç →

Aydın Hızlıca Kimdir?

1979 yılında Kastamonu’nun Araç ilçesine bağlı Karakaya Köyünde dünyaya geldi. Dört kardeşin ikincisi. İlkokul eğitimini doğduğu köyde, hayat boyu idolü olacak Hüseyin Cavit Sariyel’in bilgeliğinde tamamladı.  Ortaokul eğitimini Türkiye’nin ilk Devlet Parasız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) olan İhsangazi ilçesinde tamamladı. Girdiği devlet parasız yatılı sınavını sonrası Taşköprü Mustafa Sıtkı Erkek Çok Programlı Lisesini kazandı.

Küçüklüğünden beri hayalini kurduğu Gazetecilik hayalini gerçekleştirmek için girdiği sınavlarda dönemin şartları gereği meslek liselerinin dezavantajı nedeniyle istediği puanı alamadı. Hazırlık kursları sonrası girdiği sınavlarda Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerini kazandı. Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitelerinde Yükseköğrenimini tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında Yüksek Lisansını yaptı. Üniversite hayatında yerel radyo, gazete, tv ve haber ajanslarında muhabirlik yaptı.

2011 Yılındaki adıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev yaptı. 2 yıl boyunca bakanlığın basın ve halkla ilişkiler müşavirliğinde yazılı haberler, görüntülü haberler servislerinde aktif görev aldı. Dönemin bakanının il dışı programlarını takip etti. 2013 Yılında kamudaki görevinden istifa ederek Memur-Sen, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Okulumu İstiyorum Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında basın danışmanı olarak görev üstlendi. Halen Özel 100.Yıl Hastanesinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından teşekkür plaketleri, Gazeteciler Cemiyeti, Dernek ve Sendikalardan aldığı çok sayıda ödülleri bulunmaktadır.

Kişisel gelişimi için protokol, beden dili, etkili iletişim, diksiyon eğitimlerinin yanı sıra kriz yönetimi, habercilik ve fotoğrafçılık konularında kursları başarıyla tamamladı.

Bir erkek bir kız iki çocuk sahibi..

Müze ziyaretleri ve tarihi mekanları gezmek en büyük zevkleri arasında.

Arkadaş çevresinde sakin, soğukkanlı, uyumlu ve az konuşmasıyla bilinir.  İş kolikliği ve tez canlılığı öne çıkan özelliklerindendir. Yeşilay ve Kızılay gönüllüsü.